ISOLINE® SİSTEMİYLE ARDUVAZ®

%100 su geçirimsizliğin tadını çıkarın…
ARDUVAZ® doğal bir taş olup, Avrupa'da uzun yıllardır kullanılagelen uzun ömürlü, prestijli, estetik bir çatı kaplama malzemesidir.

 • ISOLINE® - ARDUVAZ® Sistemi
  Uzun yıllardır kiremit altında güvenli bir su yalıtım malzemesi olarak kullanılan ISOLINE®, özel olarak geliştirilen "akıllı çıta sistemiyle" arduvaz kaplı çatıları daha ekonomik, kolay uygulanır ve güvenilir hale getirmektedir.
 • AKILLI ÇITA SİSTEMİ
  ARDUVAZ® taşları özel çıtalara ile monte edilerek, taşların çatıdaki stabiliteleri, çıta üzerindeki ara mesafeleri milimetrik olarak saptanmış yuvalara takılan paslanmaz çelik kancalarla elde edilmektedir. Taşlar üzerinde herhangi bir matkap veya çivi deliği açılmasına gerek kalmaz . Montaj işlemi hızlı ve güvenlidir. Bu sistem kullanıcıya aşağıdaki avantajları sunar.
 • MALZEMEDEN TASARRUF
  Sistemin temelini oluşturan Isoline'in kesinlikle su geçirmez bir malzeme olması sebebiyle, klasik uygulamada ARDUVAZ® taşlarının arasında su sızmaması için kaçınılmaz olan binilerden doğan kayıplar en aza çekilebilmektedir. Bunun sonucunda eskiden 1 m2 kaplamak için 2,4 m2 arduvaz kullanılırken, ISOLINE® sistemi nde gereken arduvaz sadece 1,18 m2 olmakta, böylelikle malzemenin yarısından tasarruf edilmektedir.
 • HAFİFLİK
  Kullanılan taş miktarının azalması doğal olarak çatının ağırlığına da olumsuz etki yapmaktadır. Geleneksel sistemle kaplanan ARDUVAZ® çatıların ağırlığı yaklaşık 30-35 kg/m2 iken, ISOLINE® sisteminde ağırlık 16 kg/ m2'ye düşmektedir.
 • GÜVENLİ, KOLAY VE HIZLI MONTAJ
  Çıta ayrıca her taşın kendisi için ayrılmış yuvalara sıkışarak oturmasını sağlayarak rüzgar güvenliğini daha da artırmaktadır. Teknik imkanları nedeniyle "akıllı çıta" olarak nitelendirilen bu elemanların Isoline üzerinde oturacağı hizalar ise Isoline levhalarına basılmış çizgilerle belirtilmekte, o nedenle de ölçü almaya gerek kalmamaktadır. Her nekadar arduvaz doğal bir malzeme de olsa üzerine ağır bir metal düşmesi gibi etkilerden zarar görebilir. ISOLINE® sisteminin bir diğer avantajı böyle bir durumdan çatının su geçirimsizliğinin etkilenmemesidir. Ayrıca ARDUVAZ®'ın tespitinde kullanılan kanca sistemi, istendiğinde aradan bir taşın çıkartılıp değiştirilmesine imkan vermektedir.

 • ISOLINE® Su yalıtım levhası

  En : 102 cm, Boy : 182 cm
  Net Kaplama Alanı : 1,65 m²/adet
  Ağırlık : 6,0 kg/adet - 3,6 kg/m²
  Oluk Yüksekliği : 2,4 cm
  Oluk Sayısı : 21 Oluk/levha

 • ARDUVAZ® Taşı

  En : 250 mm, Boy : 200 mm
  Net Kaplama Alanı : 25 Adet/m²
  Kalınlık : 5 - 7 mm
  Renk : Siyah
  Ağırlık : 800 gr
  Ambalaj : 115 cm x 115 cm x 90 cm ( 1300 ± 100 Adet / Paket )

 • "ARDUVAZ®" doğal bir taştır. Jeologlar kayağan taşı olarak da adlandırırlar. Özellikle Avrupa'da çok uzun yıllardan beri kullanılagelen uzun ömürlü, doğal, estetik ve prestijli bir çatı kaplama malzemesidir. Taşın en önemli özelliği tabakalar halinde bulunması ve 5-7 mm gibi kalınlıklarda işlenmesinin mümkün olmasıdır. Herhangi bir profile sahip olmayan plakalar halinde kesilir, klasik sistemde oldukça fazla bini yapılarak döşenir. Uygulaması da asfalt şingil malzemeye benzer. Dünyada ARDUVAZ® %90'ların üzerinde Avrupa'da, %5 Amerika'da, kalanı da diğer bölgelerde kullanılmaktadır. 400 yılı aşkın süredir Avrupa'da uygulanan bu malzeme ençok Fransa, İspanya, Almanya ve İngiltere'de kullanılır.

  Kuşkusuz günümüzde pişmiş toprak, metal ve bitüm gibi hammaddelerden yapılmış çok sayıda çatı kaplama malzemesi bulunmaktadır ve bunlar pazarın önemli bir bölümünü oluşturur. ARDUVAZ® ise nispeten yüksek maliyetine rağmen üstün özellikleri ve dayanımı sayesinde yüksek prestijinden değer kaybetmemektedir. Doğal malzemelerin gitgide önem kazandığı günümüzde ARDUVAZ® hem çatıda hem de cephede modern mimarinin bir ögesi haline gelmiştir.

 • ONDUBAND®

  ( Dereler ve detay çözümleri için bitüm esaslı kendinden yapışan yalıtım bandı )
  Renk : Grafit alüminyum
  Kutu Ebadı : 17 cm x 17 cm x 61 cm

 • Mahya Kapağı

  En : 8 + 8 cm
  Boy : 100 cm
  (Mahya tespit lamalarıyla birlikte)

 • ARDUVAZ® Taşı

  En: 250 mm, Boy: 200 mm
  Net Kaplama Alanı : 25 adet/m²
  Kalınlık : 5-7 mm
  Renk : Siyah
  Ağırlık : 800 gr
  Ambalaj : 115 cm x 115 cm x 90 cm (1300 ± 100 Adet/Paket)

 • Onduplak

  En : 122 cm
  Boy : 240 cm
  Kalınlık : 11 mm

 • Akıllı Çıta

  Renk : Kırmızı (03310524102), Kahverengi (03310524104), Yeşil (03310524103)
  Boyutlar : 200 cm x 48,50 cm
  Ambalaj : 20 adetlik paketlerde

 • BARDOSTICK® (yapışkan mastik)

  Ambalaj: 310 ml/tüp
  Paket: 25 adet/kutu

  Ondulair (su geçirimsiz mahya havalandırma bandı)
  En x Boy : 29,5 cm x 500 cm/rulo
  Renk : Siyah
  Ambalaj : 4 rulo/kutu