BITULINE® SİSTEM

Su yalıtımında kaliteli, dayanıklı ve etkili membran ve aksesuar sistemi
BITULINE® çatı ve temeller için mükemmel ve son teknolojilerle üretilmiş bir su yalıtım membranıdır.
 • Sistem BITULINE® düz ve eğimli çatıların, terasların, ıslak hacimlerin, temel, bodrum, havuz, katlı otopark, karayolu köprüsü gibi özel mühendislik yapılarının su yalıtımını sağlayan, modifiye bitüm esaslı membranlar ve aksesuarlarını içerir.
 • SU GEÇİRİMSİZ
  BITULINE® membranları eritme kaynağı ile birleştirilir ve yüzeylere kolayca yapışır. Kaynak sistemi yalıtımın sürekliliğini sağlar. BITULINE® sisteminin su geçirimsizliği ek yerlerinde de tamdır.
 • YÜKSEK TEKNOLOJİ
  BITULINE® membranları polyester ve cam tülü donatılı olarak çeşitli polimerlerle modifiye edilen yüksek kaliteli bitümden çeşitli kalınlıklarda ve gerektiğinde yüzeyine çeşitli kaplamalar uygulanarak üretilir. Modern makinalarla üretiliyor olması yalıtımın homojenliğini ve kalite bütünlüğünü sağlar.
 • HER KOŞULDA GÜVENLİ
  Modifiye bitüm sayesinde yalıtım çok düşük sıcaklıklarda dahi esnekliğini korur ve çatlamaz. Yüksek sıcaklıklarda da ise geç yumuşar, formunu korur. Bu nedenle BITULINE® sistemi her iklim kuşağında güvenle kullanılır.
 • Üzeri mineral kaplı tipleri çatı yalıtımında son kat malzemesi olarak kullanılır. BITULINE® Membranları Onduline Avrasya Sapanca tesislerinde modern teknolojilerle üretilmektedir. Kaliteli bir su yalıtım membranının vazgeçilmez özellikleri olan sağlamlık ve esneklik, uzun ömürün elde edilmesinde kullanılan üstün nitelikli bitüm polimerler ve donatı keçeleriyle bilgisayarlarla kontrol edilen özel karışım formülasyonu da önemli rol oynar.

  BITULINE®, dayanıklı yapısıyla zor şartlarda bile kusursuz bir su yalıtımı sağlar.

  BITULINE® uzun vadede de dayanıklılık ve kalıcılık isteyen su yalıtımı çözümleri sunar.

  Sistem BITULINE® tam su geçirimsiz su yalıtım sistemiyle ileride de oluşabilecek çatı tamir masraflarını minimuma indiren yüksek yapışma niteliği ile uzun ömürlü ve güvenilir bir çatı sistemidir.

  Özel bir tip olan EP 410, karayollarının ve viyadüklerin su yalıtımında kullanılmak üzere donatılan "ağır yük" membranıdır. Yüzbinlerce metrekare BITULINE® EP 410 bu alanda uygulanmıştır.

Tipler

 • Prima Serisi Membranlar (Plastomerik)

  BITULINE® Prima

  Atactic Pollyprpylene (APP) katkılı modifiye bitümden üretilen plastomerik tip membranlardır. Her türlü yapıda karşılaşılan su yalıtım sorunlarına cevap veren çok geniş bir spekruma sahip olan Prima serisi BITULINE®'ler, ılıman iklim kuşaklarının soğuk ve sıcak hava koşullarıyla iyi bir uyum gösterir. Ülkemizde en yaygın kullanılan membran tipidir.

  Prima Serisi membranların Teknik Bilgi Formlarını görüntülemek için buraya tıklayınız.

 • Extra Serisi Membranlar (Plastomerik)

  BITULINE® Extra

  Atactic Pollyprpylene (APP) katkılı modifiye bitümden üretilen plastomerik tip membranlardır. Arttırılmış donatı ağırlığıyla daha yüksek gerilmelere dayanabilen Extra serisi membranlar, çetin iklimli bölgelerde de iyi bir performans gösteren, daha düşük ve yüksek sıcaklıklara dayanıklı bir karışıma sahiptir. Özel bir tip olan EP 410, karayollarının su yalıtımında kullanılmak üzere donatılan "ağır yük" membranıdır.

  Extra Serisi membranların Teknik Bilgi Formlarını görüntülemek için buraya tıklayınız.

 • Maxima Serisi Membranlar (Elastomerik)

  BITULINE® Maxima

  Styrene Butadiene Styrene (SBS) katkılı modifiye bitümden üretilen elastomerik tip membranlardır. Özel bir formülasyon sayesinde olağan dışı düşük sıcaklıklarda da esnek kalabilen BITULINE® Maxima'lar, özellikle çok soğuk iklim bölgelerinde kullanılmak üzere geliştirilmişlerdir. Ayrıca bu grup membranlar, konstrüksiyon özellikleri nedeniyle sürekli esneyen, titreşen ve genleşen çatı tipleri için olduğu kadar, basınçlı zemin suyuna karşı yapılan "bohçalama" tipi temel yalıtımları için de idealdir.

  Maxima Serisi membranların Teknik Bilgi Formlarını görüntülemek için buraya tıklayınız.

 • BITULINE® Alüminyum

  Alüminyum folyo kaplı membranlar, mineral kaplı tipler gibi son kat malzemesi olarak kullanılır. Standart ürünlerin teknik özellikleri Extra grubu membranlara eşdeğerdir (Bkz. Teknik Tablo). Özel olarak talep edildiğinde elastomerik membran olarak Maxima serisi içinde de temin edilebilir.

  BITULINE® Alüminyum membranların Teknik Bilgi Formlarını görüntülemek için buraya tıklayınız.

 • BITULINE® Antiracine

  Bitki köklerine dayanan özel bir membrandır. University of Applied Sciences - Research institute of Horticulture tarafından FLL yöntemine göre test edilmiş ve kalite belgesi almıştır. Eğimli veya düz çatıların yeşillendirilmesinde, ekstensif ve intensif çatı bahçelerinin su yalıtımında kullanılır. Kök tutuculuğunun dışındaki teknik özellikleri EP 400 ile aynıdır.

  BITULINE® Antiracine yeşil çatı sistemi Sistem ONDUGREEN®'de kullanılır.

  BITULINE® Antiracine membranların Teknik Bilgi Formunu görüntülemek için buraya tıklayınız.

Renkler

Aksesuarlar