ISOLINE® SİSTEM

Kiremit Altı Su Yalıtım Levhası
ISOLINE®, kiremitlerle kaplı çatınız için uzun ömürlü ve tam su geçirimsiz bir kiremit altı su yalıtım sistemidir.

 • ÇEVRECİLİKTE YÜKSEK STANDART
  ISOLINE® sistemi uluslararası çevre ve sürdürülebilirlik standartlarını karşılama konusunda yüksek niteliklere sahiptir.
 • ESTETİK ÇATILAR İÇİN
  Kiremitlerin düzgün uygulanmasını sağlayan ISOLINE®, sayesinde çatınızd da estetik olur. Yine ISOLINE® sistemi dahilindeki geniş aksesuar çeşitleriyle, farklı ve rafine çatılar elde edebilirsiniz.
 • SU GEÇİRİMSİZ
  Başta ençok kullanılan kiremit türü olan Marslya tipi kiremitler olmak üzere tüm kiremitli çatılarınızda ISOLINE® levhası tam su geçirimsizlik sağlar.
 • HEM YENİ HEM DE YENİLENEN ÇATILARINIZ İÇİN İDEAL BİR ÇÖZÜMDÜR
  ISOLINE®, ile bir kez çatınızı tamir ettiğinizde bir daha her yıl çatınızı yenilemek zorunda kalmazsınız. ISOLINE®, hem yeni inşaa edilen binalarınızın çatısında , hem de yenilenen çatılarda tam su geçirimsizlik, düzgün görünüm ve istendiği takdirde de levhaların altına ısı yalıtımı yapma imkanı sunmaktadır. Yüzyıllardır süregelen, ülkemizde de ençok kullanılan, estetik ve geleneksel malzeme olan kiremit, ISOLINE® sayesinde %100 su geçirimsiz, havalandırmalı ve ısı yalıtımlı olarak da artık kullanılabilmekte.
 • ISOLINE® NEDİR?
  ISOLINE® oluklu, özel olarak geliştirilmiş bir kiremit altı su yalıtım levhasıdır. Başta Marsilya tipi kiremitler olmak üzere Türkiye'de üretilen birçok kiremitle uyumludur.
 • ISOLINE®'İN AVANTAJLARI NELERDİR ?
  ISOLINE® levhalarının çatıya tespiti oluk tepelerine çivi çakılarak yapılır. Kiremit altına sızan sular ISOLINE®'in oluk diplerinden serbestçe akar, bu sayede çatının %100 su geçirimsizliği sağlanır Ayrıca kiremitler ISOLINE®'in özel girintilerine takılarak döşenir. Bu yöntemle hem kiremitlerin kaymasına engel olunur, hem de döşemenin düzgün ve hizalı olmasını sağlamak için normalde yapılan ip çekme işlemine gerek kalmadan uygulama süratle tamamlanır. ISOLINE®, mukavemetli yapısı sebebiyle aralıklı döşenmiş tahtalar üzerine de uygulanabilir; kiremit altı tahtalarının 34 cm arayla döşenmesi yeterlidir. Bu sayede toplam kaplama tahtasından %70 tasarruf sağlanır.

  ISOLINE® ile Çatı Akmalarına Son!
  Sizi kiremitli çatılarınızın tadilatında ideal bir çözüm olan ISOLINE® levhası ve sistemini kullanmaya davet ediyoruz!
  Neden ISOLINE® Çatı Yenilemeleri-Aktarmaları için İdealdir?
  Çünkü ISOLINE® ile varolan eski kiremitlerinizi yeniden kullanabilirsiniz. Ayrıca çatının bitirilmesinde acele edlimesine de gerek yoktur, çünkü çatı birkez ISOLINE® kaplandıktan sonra, üzerlerinde kiremit olmadan da tamamiyle su geçirimsiz olarak çatıyı aktarma süresince korur.Çatı kiremitlerle de kaplanınca iki kez su geçirimsiz hale gelir...
  AYRICA:
  ISOLINE® ile uzun vadeli olarak birçok gözardı edilen aşağıdaki sorunlardan da kurtulabilirsiniz.
  Yoğuşma sorunu :
  ISOLINE® oluklarının altında hava boşluğu bulunur. Bu boşluk, eğer çatıda ısı yalıtım malzemesi varsa onun üzerinde hava sirkülasyonu meydana getirir. Bu da binanınızın içindeki buharın yoğuşmadan atılmasına yardımcı olur.
  Çatının havalandırılması sorunu :
  ISOLINE® ile kiremitler arasında da bir boşluk vardır, bu boşlukta dolaşan hava çatıyı havalandırarak kiremitlerin çabuk kurumasını sağlar. Bu sayede uzun süreli neme bağlı olarak oluşma fırsatı bulan küf ve neme karşı da önlem alınmış olur.

  KISACASI ÇATINIZ ÇOK DAHA UZUN ÖMÜRLÜ OLUR...

 • ISOLINE®

  En : 102 cm, Boy: 182 cm
  Net Kaplama Alanı: 1,65 m²/adet
  Ağırlık : 6,0 kg/adet-3,6 kg/m²
  Oluk Yüksekliği: 2,4 cm
  Oluk Sayısı: 21 oluk/levha

 • Palet

  En : 104cm (±10), Boy : 96cm (±10)
  Yükseklik : 190 cm (±10)
  Palet Ağırlığı : 1480 ± 80 kg/palet
  Ambalaj : 250 Sheet/Palet – 412 m² /Palet (Net Kaplama Alanı)

 • ISOLINE® kiremitler altına döşenen oluklu ve özel proffilli bir kiremit altı su yalıtım levhasıdır. Başta Marsilya tipi kiremitler olmak üzere birçok kiremitle uyumludur. Gerektiğinde tahta çıtalar da kullanılarak tüm kiremitlerle uyumlu hale gelen ISOLINE® sistemi, çatılarda tam su geçirimsizliğin yanısıra istendiğinde ısı yalıtım malzemelerinin de kullanılmasına olanak sağlayan bir çatı sistemi bütünüdür.

  MÜKEMMEL SU GEÇİRİMSİZLİK
  Sistemin çatıya tespiti oluk tepelerine çakılan çivilerle yapılır. Kiremit altına sızan sular oluk diplerinden serbestçe aktığı için geçirimsizlik güven altındadır.

  ÇATIDA ESTETİK
  Kiremitler ISOLINE®'in özel girintilerine takılarak döşenir. Bu yöntemle hem kiremitlerin kaymalarına engel olunur, hem de döşemenin düzgünlüğü için ip çekme gereği ortadan kalkar. Kolay ve hızlı işçilikle estetik bir görünüm elde edilir.

 • BITULINE® Alüminyum

  (dereler ve detay çözümleri için alüminyum kaplı şalumo ile yapıştırılan membran)

 • BITULINE®

  (dereler ve detay çözümleri için granüle mineral kaplı şalumo ile yapıştırılan membran)

 • Havalandırma Çıtası

  (Isoporto kiremiti için) (saçaktan kuş ve yabancı madde girmesini önler) En : 9 cm (tarak dahil)
  Boy : 100 cm
  Renk : Kırmızı, siyah
  Ambalaj : 10 adet/paket

 • Ondulair

  (su geçirimsiz mahya havalandırma bandı)

  En : 29,5 cm
  Boy : 500 cm/rulo
  Renk : Kiremit rengi, siyah
  Ambalaj : 4 rulo/kutu

 • ONDUBAND®

  (dereler ve detay çözümleri için bitüm esaslı kendinden yapışan yalıtım bandı)

  Renkler : Bakır alüminyum, Terracotta
  Kutu Ebadı: 17 cm x 17 cm x 61 cm

 • Faturalı Üç Yollu Mahya Kiremiti

  Kırma çatılarda iki eğik ve bir yatay mahyanın birleştiği noktada kullanılır. Dört eğik mahyanın birleşmesi halinde, üç yollu mahya kiremitlerinin ikisi birlikte yerleştirilir, ancak elemanlardan birinin faturası spiralle kesilerek, iç içe geçmeleri sağlanır.

 • Faturalı Mahya Kiremiti Son Elemanı

  Kırma çatılarda eğik mahyaların alt bitimlerinde, beşik çatılarda ise yatay mahyaların sağ veya sol bitimlerinde kullanılır. Fatura ile aynı yönde olan yatay mahya bitiminde, son elemandan önceki mahya kiremitinin faturası spiralle kesilmelidir.